Geoblog.pl    neronek    Podróże    2004 Hongkong -Chiny    Chongqing -Xian

Chongqing -Xian

Chiny
Chiny, Chongqing Xian

Chongqing

Podróż minęła ciekawie i szybko o17,oo byłem już w Chonqging . na dworcu kolejowym od razu rzucili sie na mnie ludzie z ofertami tanich noclegów i taxi wybrałem taxi za 10Y wcześniej koniecznie sie targuj !!
Zawiózł mnie na miejsce tj ??? no i tu mam problem brak wizytówki ale postaram sie Wam powiedzieć miedzy innymi gdzie to jest : na wschód od dworca kolejowego wzdłuż rzeki pieszo 20min na przeciw Rivershore Park przy gł ulicy 20min do centrum był to hotel 2 pokojowy po targowaniu sie uzgodniłem 80Y za 2 dni pokój z tv i łazienką ,klimą , byłem tam sam ale hałas straszny na dole codziennie jakies śmieszne karaoke diabeł a rano około 7 ruch samochodowy ponieważ przy oknie jest szosa dość ruchliwa a trzeba wam wiedzieć że w Chinach niem ma znaków drogowych więc wszyscy trąbią na siebie od rana do wieczora !
Rano wybrałem sie na zwiedzanie miasta wcześniej kupiłem za 5Y mapę koniecznie ang-chińska !!!
To miasto to naprawdę 2 światy! południe bogate północ biedne! jestem tam deptak i wieżowce jak w Hongkongu bardzo czysto a na ulicach nie ma drobnych wiejskich handlarzy z jedzeniem są za to drogie kawiarenki i knajpki, eeeeeeee tam na południu jest lepiej !!
Na drugą strone rzeki Jangcy dostałem sie kolejka "górską "2Y w jedna strone
Tu SZOK !!!!!!!! taki syf że myślałem że jestem na wysypisku śmieci !
Bieda i jeszcze raz bieda chodziłem po jakiś śmieciach i gruzach i po pewnym czasie zobaczyłem w oddali krzyż pomyślałem sobie że to musi być kościół podszedłem bliżej no i miałem racje.
Był to kościół katolicki drzwi były zamknięte ale słyszałem że ludzie tam sie modlą po jakimś czasie otworzył mi ktoś drzwi wszedłem do środka a tam grupka ludzi sie modliła odmawiając różaniec ten kościół to na prawde taki sam jak u nas, choć bardzo zniszczony.
Ludzie zaraz po modlitwie podeszli i bardzo byli ciekawi skąd jestem mówiłem że z Polski czyli "Bolan" po tym jedna pani przyniosła mi zdjęcie Naszego Papieża wiedziała że pochodzi z Polski szybko schowała zdjęcie widać było że się boi ./Chiny nie utrzymują stosunków dyplomatycznych z Watykanem a biskupów wybiera komunistyczna partia Chin oh!!!wściekły
Ksiądz mówił mi o Wałęsie to niesamowite uczucie,taka jest prawda Polska znana jest przez Papieża i Lecha Wałęsę ,czułem sie taki dumny !hahaha
Bardzo sie cieszyli zapalili światła w całym kościele chcieli aby zrobić im zdjęcia trochę się wzruszyłem wrzuciłem 50Y do skarbonki i niestety było dość pózno wiec musiałem sie zbierać .
Słuchajcie to co widziałem tam w kościele to się w głowie nie mieści, chociażby to :
jak modląca sie Chinka po pewnym, czasie spluwa pod ławkę !!
albo je kolacje to chyba taka natura u nas jest to niedopomyślenia no i ta cenzura czerwona gwiazda wbita w Biblię . wściekły
Tak bardzo bym chciał aby ci ludzie mogli wierzyć tak jak my w to co chcą ! BEZ CENZURY !! choć jak mi ksiądz tłumaczył jest tam juz dużo lepiej niż przedtem a te gruzy wokół kościoła to nic, kościół i tak przetrwa tak bynajmniej go zrozumiałem ! i oby tak było .

Kochani jeżeli będziecie kiedyś tam koniecznie ich odwiedźcie to wspaniali gościnni ludzie .

Żałuje tylko ze z tego wszystkiego nie zabrałem adresu do nich szkoda a może Wy mi kiedyś wyślecie , na pewno baaaardzo mnie to ucieszy .
Wieczorem i rano na placach i w parkach wszyscy Chińczycy ćwiczą
Jedni machają mieczami drudzy tańczą coś tam ,inny ćwiczą na rożnych placach do ćwiczeń ,a jeszcze inni grają w babingktona!/chyba dobrze napisałem?/ ah te Chiny teraz już wiadomo czemu w gimnastyce dominują na świecie
Wieczorem oglądałem w pokoju mecz siatkówki Chiny -Polska w Pekinie niestety polki przegrały 3:1 .
A tak po za tym Hongqing to normalne miasto na pewno lepsze i ciekawsze niż Guiyang

jutro opowiem o Xian !! bardzo ciekawe miasto!!

neronek
Darek Metel