Geoblog.pl    neronek    Podróże    Filipiny 2019 III " Akcja Twoje serce dla dzieci z Filipin "    Guangzhou nocleg na koszt linii China Southern Airlines
2019

Guangzhou nocleg na koszt linii China Southern Airlines

Chiny
Chiny, Guangzhou

Kanton (Guangzhou) to jedno z dziesięciu najpopularniejszych miast w Chinach. Nie tak słynne, jak Szanghaj czy Pekin, oferuje jednak możliwość poznania prawdziwych Chin. Miasto nie jest tak bardzo kosmopolityczne, jak wspomniane metropolie. Kanton znany jest także z doskonałej kuchni. Jakie atrakcje trzeba zobaczyć, będąc tutaj?
Kanton Tower :
Kantońska wieża jest drugim co do wysokości obiektem w Chinach, mierzy ponad 600 m wysokości
Rzeka Perłowa
Zarówno rejs statkiem po rzece, jak i spacer bulwarami nad rzeką jest przyjemnym doświadczeniem.
Katedra Najświętszego Serca Pana Jezusa
Katolicka katedra jest jednym z najstarszych kościołów w Chinach
Świątynia Rodziny Chen
Jest przykładem tradycyjnego chińskiego stylu architektonicznego. Budowę zakończono w 1894 roku z pieniędzy ofiarowanych przez rodzinę Chen. Świątynia składa się z 19 budynków i sześć dziedzińców.
Zakupy na Shangxiajiu
Ten deptak, długi na ponad 1200 metrów jest najpopularniejszym miejscem na zakupy w Kantonie. Mieści się tu ponad 300 sklepów, a kupić można tu wszystko ale klimat juz nie ten co kiedyś
I jak tu to wszytko zobaczyć ? mało czasu z nikim nie podasz po angielsku wszędzie ta cholerna elektronika czy to w metrze czy gdzie indziej . No cóż taki mamy klimat
Dobrze ze wcześniej z bankomatu pobrałem ich Yuany bo w mieście byłoby to raczej nie możliwe .
i tak błąkałem się po Kantonie to już nie te Chiny z roku 2004 kiedy pierwszy raz udałem się podróż po Azji .
Żal ogarnął mnie żal i smutek ,pomyślałem sobie po co im to ? czyż nie byłoby pięknie chodzić po tym deptaku na Shangxiajiu w oparach gotujących się woków czuć smaki i widzieć piękne kolorowe smaczne potrawy an nie wchodząc do ich restauracji wypasionych i czuć się jakby nie w Chinach ?
Jedno jest pewnie nie wrócę do Chin to już te Chiny , aż strach pomyśleć jak teraz wygląda moje ukochane Yangshuo czy Guilin .

neronek
Darek Metel