Geoblog.pl    neronek    Podróże    2012/13 26 XII -25 I Hongkong-Macao-Malezja-Tajlandia    Macao - gdzie pogoda jest tylko dla bogaczy i gdzie nas backpackerów nie chcą !

Macao - gdzie pogoda jest tylko dla bogaczy i gdzie nas backpackerów nie chcą !

Makau
Makau, Macau Special Administrative Region

.... koło godz 11 dotarłem do portu w Macao
Od razu udałem się w poszukiwaniu pkt inf turystycznej , który bez problemów można znaleźć w porcie .
Otrzymałem darmowe mapki Macao spytałem jak dostać sie do Fu Hua Guangdong Hotel gdzie wcześniej rezerwowałem nocleg na jeden dzień .
Sympatyczna Pani z inf. powiedziała mi że trzeba jechać autobusem nr nie pamiętam , przystanki znajdują się dosłownie zaraz przy wyjściu .
Odnalazłem autobus wsiadłem zapłaciłem 4$HG tak $Hg ponieważ są one tutaj tak samo traktowane jak ich Pataki a przelicznik jest dokładnie taki sam , można także korzystać z karty Octopus wcześniej zakupionej w Hongkongu .
Wsiadłem do autobusu i od razu zauważyłem że tu będzie krucho z angielskim kierowca ni w ząb nie wiedział o co mi chodzi po prostu kiwał głową że nie nie nie ...
...no i co dalej ...jak znaleźć Hotel z mapka biegam po autobusie pytam ale nic z tego aż w końcu jest jedna Pani coś zaczaiła
Pytała reszty osób o ten mój Fu Hua Guangdong Hotel i pokazuje mi że wie i że on gdzieś tam niedaleko tego Hotelu tez jedzie uffff
Wysiadłem z nią z autobusu doprowadziła mnie pod sam hotel w nagrodę dostała ode mnie czekoladę z Polski z Biedronki :) miła kobietka :) prawda .
W recepcji pokazuje swój booking .
To mój najdroższy hotel jaki kiedykolwiek i gdziekolwiek kupiłem za noc 240 zł !!
Ale co było robić . musiałem ponieważ miałem właśnie wylot z Macao liniami Air Asia do Malezji / Kuala Lumpur / bilet miałem już wcześniej kupiony .
W Macao nie ma już Hosteli , Guest House itd ponieważ rząd Macao zlikwidował tanie noclegi po prostu mają tu przyjeżdżać wypasieni turyści w kasę i grac w wielkich wypasionych Casinach których tu jest jak pies nasrał ! ale o tym potem.
Generalnie Macao to.nie jest fajne miejsce dla backpackerów !
nie miałem dużo czasu na zwiedzanie Macao więc od razu plecak w kąt i śmigam zwiedzać co się da....
Macao to małe i mało interesujące miasto dawna kolonia Portugalska co widać na pierwszy rzut oka żyje tam podobno 3% Portugalczyków
Z mapka dotarłem na początek do ruin Katedry św. Pawła Katedry św. Pawła potem byłem tam znowu wieczorem , była ona podświetlona .
Miejsce nawet ciekawe szczególnie wielki długie schody .
Potem wszedłem do Teatru Dom Pedro V Teatru Dom Pedro V , taki sobie podobno był to pierwszy zachodni Teatr w Chinach taki maleń kameralny .
Pojadłem sobie przepyszne ciasteczka portugalskie nie pamiętam teraz nazwy ale generalnie są wszędzie po prostu niebo w gębie !
Czas na Casino !
Wszedłem do Emperor Palace Casino Adres 1-6 / F, Grand Emperor Hotel No.288 Av. Comercial Macau i chodziłem sobie po sztabach złota , tak tak po sztabkach złota !
Złoto leży sobie przy wejściu do Casina w podłodze za grubą szybą pukałem stukałem ale dupa blada nie można było rozbić :( .
Sztabki złota obsypane są brylantami zresztą sami zobaczcie na zdjęcia . Ah gdyby tylko żył Kwinto ten to okazji takiej by nie zmarnował .
W środku na parterze aż bierze na wymioty , wszędzie złoto złoto ! jadeit wielki zielony kamień a w nim wyrzeźbiony budda ....kość słoniowa rzeźbiona ....złoty paf .... o w mordę jeża normalnie przepych bogactwa .
Nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałem !
Ale to to zobaczyłem jadąc złotą windą na kolejne pietra Casina gdzie znajdują się automaty do gier stoły Poker i Bóg wie jakie jeszcze gry ..... po prostu oczy to miałem pewnie takie jak nadmuchana żaba .
Wyobraźcie sobie np :
I piętro wychodzę z windy i od razu wielkie pomieszczenie pełne jednoręcznych bandytów ależ ile ich tam było ! masa .. a co najdziwniejsze to to że prawie każdy był zajęty .
Chinoli tam jest jak pies nasrał od Bogaczy do biedoty widać to gołym okiem i ja.. z 20 $ USA :) tak tak miałem w planach stracić te 20$ ale była jazda
Grałem na jednoręcznym bandycie bo na Pokerze się nie znam a kasy pewnie więcej musiałbym wrzucić więc grałem na jednoręcznym bandycie prawie 2 godz
Nawet raz bank rozbiłem bo pamiętam że Pan do mnie podszedł i coś mamrotał , Okazało się że byłem 40$ USA do przodu no tak ale gdyby było to 400 !
więc grałem dalej a to raz wisienki o to Bar Bar Bar nie no to mi się podobało :) chociaż hazardzista ze mnie kiepski :)
I tak udałem się na kolejne pietra Casino , już goły i wesoły bez kasy ale oni przecież o tym nie wiedzieli :)
A tam to już wyższy poziom i większa kasa graja w Pokera kłócą się , nie wiem o co ale atmosfera była napięta - jeden bogaty Chińczyk brał tylko te kwadratowe plastiki a małe okrągłe oddawał biedakom stojącym za jego plecami .
Chciałem to wszystko sfilmować ale..
Aparat miałem cały czas na szyi ale jak tylko chciałem pstryknąć od razu nie wiadomo skąd wybiegł gościu i kategorycznie zakazał mi robić zdjęć , no cóż nie dziwie się , no ale chociaż jedno z daleka pytam- NIE nie wolno !!
No to się gościu bujaj ! idę na następne piętra , ogromne kolejne sale pełne gier i ludzi .. to było niesamowite przeżycie .

Od tego wszystkiego zgłodniałem no ale nie może być inaczej żeby nie było i tu żarcia
Na jakimś pietrze jest sala gdzie można wypić browarka i coś zjeść zamawiam więc ale dziwnie po wybieram posiłki na komputerze potem wydruk i do kasy..
Nawet nie wyszło tak dużo myślałem że drożej zapłacę ale za 50$HG / 23zł najadłem się pierożków jakaś zupka z trupka nie smaczna i browarek Tsingdao smaczny
Najedzony wsiadłem w złotą windę i jadę sobie na ostanie piętro, wychodzę z windy a tu gościu pyta mnie o jakąś złotą kartę upsss chyba zapomniałem wrócę tu jutro :)

No tak czas żegnać się z Macao i to bez wielkiego żalu nie jest to miejsce dal takich jak ja dlaczego ? ... chyba tłumaczyć Wam nie muszę .
Rano lokalnym autobusem udałem się na lotnisko w drodze poznałem Filipińczyków bardzo mili ludzie koniecznie chcieli robić ze mną zdjęcia wesoło było w tym autobusie , oni wracali do kraju ja do Malezji .
Wymieniliśmy się e-mail , i już jesteśmy na fejsie znajomymi .
Lotnisko w Macao to małe i mało ciekawe miejsce samolotów na płycie lotniska naliczyłem chyba z 7
Wylot do Kuala Lumpur miałem o 10.45 Air Asią cena biletu 130 $ USA kupiony w promocji w listopadzie .
i tak jakoś beż żalu z mojej strony pożegnałem się z Macao ..........

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano