Geoblog.pl    neronek    Podróże    2004 Hongkong -Chiny    Bydgoszcz koniec - Koszta podróży informacje .
2004

Bydgoszcz koniec - Koszta podróży informacje .

Polska, Bydgoszcz

Witam! wszystkich wybierających się do Chin !

niżej podaję koszty wyprawy do HONGKONGU- CHIN

16.05.-06.06.2004

1.SAMOLOT W-wa-Hongkong Pekin-Wa-wa cena z opłatami 2267,80 z opłatami oprócz opłaty lotniskowej w Pekinie 90zł
2.UBEZPIECZENIE Warta 107zł
3.Wiza do Chin 150zł konsulat w Gdańsku a do Hongkongu Polacy wiz nie muszą posiadać ./od 2006 r także do Chin !!!/
4.Hongkong; -nocleg 50$HK x2dni=100$ -
karta Octopus 100$HK zwrot 50$HK ale tu należy wiedzieć jaką potrzebujesz czy metro czy autobus!
-statek na wyspę z Koowlun 2Y /w jedną stronę / średnio 20Y
-wjazd kolejka na Górę Wiktoria 35$HK /w obie strony / byłem w dzień i wieczorem czyli 70$HK
-tramwaj 2 $HK możesz jeździć nim za ten sam bilet cały dzień ale nie wysiadając z niego !
-Internet 1h 5 $HK
-pociąg do Kantonu190$HK
-średnio n 1 dzień przeznaczyłem na jedzenie 40$HK
-taxi 30Y
5.Kanton; autobus nocny do Wuzhou 80 Y 5.
Wuzhou ;-nocleg 50Yx 1 dzień
-średnio na 1 dzień 30Y jedzenie +piwko tu można najeść się węży i żmijki ten region z tego słynie
- wódka ze żmiją 45Y /którą wiozłem przez całe Chiny i na nic celnicy zabrali mi ją na lotnisku w Pekinie alkoholu nie można wnosić na lotnisko!
-Internet 4Y za 1 godz.
-autobus do Yangshuo 80Y
Wuzhu to największa dziura w CHINACH , aha ciekawostką z której nie skorzystałem w hotelu obskurnym jest stara ruda prostytutka za 10$ ! AFEEE!!
6. Yangshuo;
super miasteczko !!; i do tego najtaniej w Chinach !!!!:
-nocleg 17Yx 3 dni czyli 52Y
- wypożyczanie roweru 10Yza 1 dzień /na przeciw mojego hoteliku/ czyli 20Y
- mnóstwo pamiątek wydałem około 200-300Y -
-jedzenie średnio na 1 dzień około 50Y
- tu kipicie najlepsze piwo kukurydziane za 2 Y i najlepsze herbaty !!
-Bus do Guilin 13Y
-no i spływ rzeką; po targowaniu 150Y na 100Y 2h płynięcia tratwą z bambusa niezapomniane wrażenia
-a także wędkowanie z kormoranami !!

The End

I TO JUŻ KONIEC MOJEJ PODRÓŻY !

mam nadzieję że pomogłem Wam w wyborze gdzie w tym roku wybrać się na wakacje.

Ja stawiam zawsze na Indochiny !

neronek

anthem
anthem - 2009-05-15 14:11
jaki był wtedy kurs Y w stosunku do dolara lub złotego

neronek
Darek Metel