Geoblog.pl    neronek    Podróże    2007 Wietnam - Tajlandia    Phuket - Patong

Tajlandia, Phuket

Phuket ;

Do Phuket udałem się z Ko Phi Phi statkiem o 11 rano w Phuket / Prort /byłem
o około 14
Potem za 150Bth pojechałem moto taxi do Karon Beach plaże na Phuket są o niebo gorsze od tych na wyspach np Ko Phi Phi , Ko Lanta , Ko Lipe
W poniedziałki w Tajlandii Tajowie zakładają koszulki koloru żółtego na cześć króla .
Dwa dni temu kiedy nasz Adaś został mistrzem był Dzień Buddy i wszystkie knajpy nie serwowały browarka itd... a błyskoteki były zamknięte
Ale się wkurzyłem dobrze ze chociaż 7-Eleve były otwarte i można było zaopatrzyć sie w potrzebny towar .
W Phuket wieczorem z Karen wpadałem do Patong wiem wiem co sobie teraz ,co niektórzy myślą a co tam..
1. najpierw zwiedzanie - Wietnam ,
2. potem byczenie sie na pięknych plażach Ao Nag i Ko Phi PHi
3.a teraz teraz przyszedł czas na lekką rozrywkę warto , bo czas mojej podróży pomału dobiega końca na pewno przyjdzie czas na podsumowanie ale zrobię to dopiero jak wrócę do Polski bo przecież jutro też jest dzień i może coś .......????
Ceny w Phuket są już w miarę ok ! niż te na Phi Phi ale i tak drogo jedno jest pewne nie warto wybierać się na wakacje do Tajlandii w sezonie tzn ;
od listopada do marca , nie tylko ceny powalają ale i full białasów .
Jeszcze coś !
dwa dni temu w hotelu obok zmarł Niemiec na zawał serca , przyjechała karetka długo nie wychodzili potem już podjechał samochód i zabrał ciało Niemiaszek przyjechał do Phuket z żoną , jak go wynosili z pokoju to nosze się uginały pewnie ważył grubo po 100-ce
Tak więc !! lepiej nie odwiedzać Tajlandii w porze suchej jeżeli ktoś ma problemy sercowe
Jest wtedy strasznie duszno gorąco w/g mnie lepiej przybyć do Tajlandii
w kwietniu /maju/czerwcu !
No tak nadchodzi wielkimi krokami koniec mojej podróży ale wszystko kiedyś musi mieć swój koniec tak naprawdę to troszkę już tęsknie za Polska i właściwie to sie ciesze z powrotu .
ale do rzeczy .
Z Karon na lotnisko zapłaciłem taxi 500Bth czas 1h
Z Phuket do Bangkoku leciałem jak zawsze air asia za 540Bth ale bilet kupiłem jeszcze w grudniu /dla porównanie VIP BUS Phuket Bangkok 700-1000bth czas 9 godz ! /

Multimedia (1)

neronek