Geoblog.pl    neronek    Podróże    2007 Wietnam - Tajlandia    Lao Cai

Wietnam, Lào Cai

LAO CAI - SAPA

Do Hanoi z Sajgonu przybyłem pociągiem wcześnie rano godz. 4
ciemno jak diabli
Nie dajcie sie nabrać że pociąg do Lao Cai ma odjazd zupełnie z innego miejsca Hanoi !! czekajcie o 7 rano otwierają kasy gdzie kupicie bilet do Lao Cai . Cena 186tys D , kuszetka czysto ! .
Odjazd pociągu do Lao Cai jest po prostu po drugiej stronie torów gdzie jest przyjazd do Hanoi.
Można tam przejść przez tory na drugą stronę i już jest się na miejscu ! powrotny bilet z Lao Cai do Hanoi kosztuje ; 75tyś D
ale ........ uwaga PODROŻ JEDYNIE DLA WYTRWAŁYCH LUDZI !!
Z Lao Cai do Hanoi - czas 11godz , siedzenia mała ciasna drewniana ławeczka , straszny hałas , okna z kratami na sufitach szumiące wiatraki , full ludzi , czasami lekki smrodzić , a więc kto jeszcze w Azji nie podróżował takim środkiem komunikacji polecam !
pomęczyć się ..... chyba warto , wspomnienia murowane !
Z Hanoi miałem wyjazd 21.15 w Lao Cai jestem o 5 rano , ciemne miasteczko , widać
oszczędzają prąd .
W Lao Cai zaraz jak sie wychodzi pani siedzi sobie przy małym stoliczku i sprzedaje bilety na busa do Sapa 25000D bilet ważny cały dzień a więc spoko bez pośpiechu .
Wychodząc z dworca wchodzi sie na ogromny plac pełen moto-taxi , busów .... wkoło knajpki z kawą 7-10000D
Nie jestem smakoszem kawy ale ta parzona w blaszanych kubkach nałożonych na filiżankę jest super ! Mała czarna mocna o 5 rano stawia na nogi !!
przywiozłem sobie takie 2 do Polski
Bus do Sapa odjeżdża o 7.oo /co godzinę/ .
Busy z Lao Cai docierają do Sapa po 1godz 20min widoki już zapierają dech w piersi ! Wszystkie busy dojeżdżają do centrum pod Hotel " Royal " pełen białasów , nocleg tam kosztuje 15$ ponieważ z Royal Hotel na pewno jest najładniejsze widoki na góry !
a są one czarujące szczególnie jak jest ładna pogoda , ale i cudnie wyglądają jak jest do połowy mgła .

neronek
Darek Metel