Geoblog.pl    neronek    Podróże    2012/13 26 XII -25 I Hongkong-Macao-Malezja-Tajlandia    26XII - 25I 2013 Hongkong -Macao -Malezja-Tajlandia / morze Andamańskie / เกาะ หลี เป๊ะ :)

Polska, Bydgoszcz

Witam
Moja kolejna podróż do Indochin coraz bliżej :) pewnie tak jak każdy z nas nie mogę się doczekać tego dnia .

Tym razem moja trasa będzie wyglądać następująco :
26XII – Warszawa – tranzyt / Moskwa -Pekin / – Hongkong – Air China

Koh Phi Phi
Phuket
Bangkok

W lipcu 2012 kupiłem ten bilet z myślą że moja trasa będzie wyglądać tak :
Hongkong , Yangshuo , Kunming , Dali , Lijang , Laos , Tajlandia no ale ….

po dokładnej analizie tej trasy stwierdziłem że niestety tym razem nie mogę jej zaliczyć dlaczego ?
a no właśnie : grudzień / styczeń to mało ciekawe miesiące do zwiedzania południowych Chin , jest po prostu szaro buro i ponuro , wtedy jest tam zima ale nie ta ze śniegiem ta taka nasz listopadowa temp. 5-10st pola ryżowe szare i do tego wszystkiego doszły wysokie koszta podróży po Chinach i nadal dla nas płatna wiza ! 220zł !
Nie chodzi mi tu o jedzenie w Chinach to jest nadal bajecznie tanie noclegi także chociaż już nie tak kolorowo , to samo jest transportem
Ale szczególnie chodzi mi o ogromne koszty zwiedzania atrakcyjnych turystycznie miejsc
tu już chinole przygięli pałkę !

Chętnie spotkam się z Wami na małym co nieco :) jeżeli oczywiście gdzieś w tych miejscach o tym czasie będzie uchwytni , piszcie na e-mai neronek@op.pl

do zobaczenia gdzieś w drodze ….

zula - 2012-11-29 11:49
Wspaniały wyjazd , będę obserwować i czytać ...w Bydgoszczy !,
pozdrawiam

aniela
aniela - 2012-11-29 12:37
Ja bym w ogóle zrezygnowała w takim układzie z wyjazdu. Sylwester w Hongkongu to jezusmaria i po kasie. Byłoby znacznie taniej zostać w Bydzioszczy lub przepędzić sylwestra u tych znajomych na wsi w agroturystyce.

neronek - 2012-11-29 13:23
czyli z " Anielą " sie nie napije :)

robert64
robert64 - 2012-11-29 16:21
Możesz napić się ze mną, ale pod warunkiem, że przyjedziesz do Kazimierza!

Mateusz i Renia właśnie kupili bilety do Indonezji (przez Kuala Lumpur) - lecą na początku lutego.U mnie finansowo ciężko, ale jeśli się coś odmieni (a są widoki) to dołączę do nich pod warunkiem, ze oczywiście będą chcieli:-)
Finansowo ciężko, jak pisałem, ale nie na tyle żeby Cię godnie nie podjąć! Przemyśl sprawę, może po Twoim powrocie?

neronek - 2012-11-29 19:03
Dzięki Robert za zaproszenie do Kazimierza :) już więcej wiem o nim z Fejsa :)
i wiesz wcale nie wykluczone że wpadnę do Was latem oczywiście wcześniej napisze być może połączę to z weselem co prawda nie w Kazimierzu i nie moim :) :) ale kuzynki , więc...
co do Mateusz i Reni wiem wiem z z fejsa , szkoda bo się miniemy :( a raczej ja będę już w PL a oni w Malezji ale co nie ............
pozdrawiam
Darek

geminus
geminus - 2012-11-30 23:54
Darek,trzymam kciuki. Zycze dobrej zabawy sylewstrowej w HKG. Ja tam bede dopiero pod koniec lutego. Pisz duzo i rob piekne foty. Juz czekam na twoj wpis o Shenzhen bo i tam sie wybieram. Jak mozesz to zapytaj na granicy o wize Shenzhen wydawana obywatelom UE na okres 5 dni na specjalna strefe ekonomiczna. Podobno wydaja ja na przejsciu w Lo Wu. Szkoda ze nie jedziesz do Chin na dluzej ale z pogoda moze byc roznie wiec masz racje. Dolaczam sie do zaproszenia na browarka. Przy okazji zapraszam tez Roberta do Wiednia na dobre piwko. Pozdrawiam

neronek - 2012-12-01 14:29
Dzięki Marek :) co do Shenzhen oczywiście popytam , z tego co wiem bo wcześniej ustalałem sobie ten mój pierwszy plan to w Lo wu śmiało dostaniesz wizę na 5 dni darmową . sam być może nie wytrzymam w HGK 4 dni więc może tam na dzień wpadnę .
pozdr
Darek

zula - 2012-12-26 21:10
...to ruszyłeś - Szczęśliwej drogi !!!

anthem
anthem - 2012-12-29 18:58
I jak? Dotarł? Jak przygotowania do NR?
Wszystko dobrze?
Odezwij się i pisz coś!

olekkkkkkk
olekkkkkkk - 2013-01-04 12:50
no i Aerosvit zbankrutowal. Radze zajac sie jak wrocic z Bkk do Pl bo przez Kijow to juz chyba nie da rady

neronek - 2013-01-30 15:43
no tak musiałem kupić bilet powrotny z Bangkoku do Warszawy 1916 zł serce bolało ale co robić podobno maja mi wrócić połowę kwoty ale podobno

olekkkk
olekkkk - 2013-01-31 18:14
nie połowę kwoty lecz całość - pod warunkiem, że płaciłeś kartą kredytową i masz usługę charge back. na fly4free jest wątek o bankructwie aerosvit więc może tam będą pomocne wiadomości

Darek Metel