Geoblog.pl    neronek    Podróże    2011 Tajlandia - Isaan    Pattaya Beach

Pattaya Beach

Tajlandia, Pattaya Beachm - pierwszy i ostatni raz !!

Do Pattaya dotarłem po 11 godz , czas jakoś szybko upłynął zastanawiałem się czy wybrać Pattaya Beach czy może Pattaya Jomtien Beach , długo się zastanawiałem , wybrałem rozrywkową Pattaya Beach .
Jestem w Pattaya po raz pierwszy i ostatni !! ale dlaczego to potem .
Znalazłem hotel z sieci Sawasdee cena dość drogo 750 Baht /75zł . / ze śniadaniem
Ale jak już pisałem wcześniej to jedna z lepszych sieci jeśli chodzi o cenę bezpieczeństwo i wygodę
W pokoju miałem AC TV WC czysta pościel i śniadanie .
Rzuciłem w kąt plecak i w drogę zwiedzać "raj" dla... no właśnie dla kogo ??
Na początek co mnie zszokowało ?
Czułem się jakbym był gdzieś w Rosji co drugi turysta to Rosjanin wszędzie Tajki do mnie mówią "ja tiebija ljubju " :] itd..
Co chwile odganiałem się od tego aby brali mnie za ruska to że mam większy brzuszek krótsze nóżki i ze moja babcia pochodzi z Rosji to jeszcze nie znaczy że jestem Rosjanin ... ale się wściekałem
Na początek chciałbym naprowadzić niektórych na tory
Pattaya to miasteczko a raczej miasto pełne barów Goo Goo disco ale nie burdeli !!
To nie jest tak jak niektórzy myślą że jest knajpa a tam burdel nie !
W knajpach oczywiście siedzą Tajki zachęcają do wypicia drinka zagrania w bilarda :] oczywiście stołowego :] wszystko jest otwarte widoczne "gołym "okiem z ulicy
Jak już klient bardzo chce się "zabawić " musi zapłacić po pierwsze za to że zabiera koleżankę bo one już dziś tam nie zarobi po drugie sama sobie coś zażyczą a ile ?/ hahhaah ściśle tajne :] no i jeszcze musisz mieć zgodę swojego hotelu na wprowadzenie koleżanki

Ok ..
Wzdłuż plaży rozciąga się ogromna chyba na 2 km alejka palmowa , ładnie to wygląda ale no właśnie ale ....
wieczorem aleja zasłana jest kobiełkami lekkich obyczaii transwestytami i Bóg wie czym jeszcze jest ich tam dosłownie masa !! a klientów , a może raczej ciekawskich jest chyba tyle samo :].
Widziałem np anglika na wózku inwalidzkim sam jeden pomykał alejką potem jakiś brudny Taj sprzedał mu jakieś dragi
Ten tak się na bobmał że nie wózkiem jeździł jak pirat drogowy .

Obok alejki jest "plaża " dla mnie to była profanacja plaży
To co widziałem tak mnie zszokowało że więcej nie stanąłem nawet na ten piasek
Uczestnicy wycieczek z alejek palmowych po prostu sikali na leżaki plażowe które co jakiś czas były na plaży poukładane po 10 szt feeeeeee
A na drugi dzień rano patrze .. idzie rodzinka Rosjan mama tata i dzieci płacą po 100 baht za obsikany leżak nic nie wiedząc siadają ...
....potem wchodzą do wody i tu nie powinienem nic mówić ale muszę !
Powiem krótko woda w naszym Bałtyku to kryształ przy tych ściekach !
W mordę jeża co te ruskie widzą w tej Pattaya , jest tyle pięknych plaż w Tajlandii a te głupki jada tam ja tego nie rozumiem !.
W Pattaya jest oczywiście drogo ! drożej niż u nas w Polsce może nie aż tak ale jednak drożej ,. Jest tam główna ulica Wallking streat zamykana od19 do białego ranka
Knajpa na knajpie disco na disco a co trzecie ma logo po rosyjsku ! feeee gdzie ja jestem !

A wali mnie to idę na disco nie pamiętam nazwy ale na ścianie jest ogromne czerwone auto , wstęp free browar mały 120baht ale w środku czad fajnie masa ludzi , masa Tajek od razu bara bara riki tiki ...:}
Po 2 godzinach idę na drugą disco do tzw Lucyfera upsss ogromna hałas jak diabli muza na żywo ! było fajnie a co dalej .. hhiihihihi sorki cenzurka :]

Uwaga na ?;
Wieczorem na jeden z ulic zszokował mnie pewien niezapomniany do końca życia widok :

Jest chyba 2 w nocy z knajp wychodzą ostatni wielbiciele rozrywek w śród nich i ja :]
patrze a na ulicy idzie sobie małe dziecko chyba dziewczynka na oko jakieś 5 lat .. idzie i tak jakoś dziwnie się zachowuje obija się o białasów głowę na spuszczona w dół nie śmieje się. Myślę sobie co teraz ?
Patrze a za rogiem co jakiś czas zerka kobieta i patrzy na to dziecko to była jego matka !!
Ku.. od razu pomyślałem to najgorsze : ona ta " matka " chce zarobić i sprzedaje na ulicy biednego dzieciaka tym pie.. pedofilom !
Nie mogłem tego wytrzymać i przejść sobie jakby niby nic
Jak to widziałem podszedłem do niej i pytam czy to twoje dziecko dlaczego samo chodzi po ulicy o tej godzinie że zaraz zawołam Police Tourist
Kochani żebyście widzieli co ona zrobiła !
tak się zlękła że podbiegła do malca zabrała go i spierd... aż kurz się unosił !
Ale do dziś mam wyrzuty że jednak nie zawołałem tej Policji !! chociaż różnie mogłoby się zemną skończyć !
Dlatego omijacie Pattaya tam naprawdę szkoda marnować cenny czas ! Mnie już tu nigdy nie zobaczą !.
Jak już bardzo chcecie się zabawić i wykąpać w morzu to jednak wybierzcie się na Phuket choć i ten ma pewne zastrzeżenia ale jednak jest dużo ładniej i czyściej. Albo na Ko Chang jakieś 4 godz od Pattaya :]

Camillo
Camillo - 2011-12-09 10:22
Dobry opis, fajny blog i zdjecia

Camillo
Camillo - 2011-12-09 10:23
Jaka wyspe byc polecil, zalezy mi na spokoju, wypoczynku, fajnych plazach i widokach.

neronek - 2011-12-09 13:31
rozumiem że chodzi Tobie o plaże Tajlandii .
no cóż wszystko zależy kiedy się tam wybierasz i gdzie ? czy tylko byczenie się czy coś więcej.
Omijaj raczej pełnie sezonu czyli od list-marca najlepiej kwiecień pamiętaj zaczyna się wtedy pora sucha więc upał i słońce są codziennie :] , jeżeli o ładne plaże top zachodnia cz. Tajlandii ja polecałbym Ko Lipe rezerwat Ko Turatao , można wpaść na Ko Phi Phi , pomyśl także o rezerwacie Ko Similian .
pozdrawiam

JasiuT
JasiuT - 2012-03-01 12:11
Ja Ci kiedys pisalem - "Pattaya jest grzechu warta"
to mialo dwa znaczenia - teraz juz wiesz.
Tak naprawde to uwazam,ze - "Only idiots go to Pattaya!"
ale kazdy musi sam sie o tym przekonac,
Wychodzi na to,ze jesli o Pattaje chodzi,to mamy
podobne poglady
Chock Dee!

tealover
tealover - 2014-07-24 10:50
Po 7 miesiącach w Tajlandii doceniam inną cechę Pattayi - wszechobecną rosyjską kuchnię!!! Planuję wybrać się tam na pierogi :D

sajo
sajo - 2015-02-20 18:50
Bardzo podoba mi się ten wpis. Dlaczego? Bo nie lubię, jak ktoś zwiedza i opisuje podróż w samych superlatywach, ukrywając często bolesną rzeczywistość. Pozdrawiam autora :)

Alicja w Krainie Tajow
Alicja w Krainie Tajow - 2017-03-21 05:44
Wybierasz sie do Tajlandii i zastanawiasz się co można zwiedzić, jak wyglada życie i kultura lokalnych ludzi, czy jest bezpiecznie i faktycznie tak strasznie goraco?
Zapraszam na mojego bloga "Alicja w Krainie Tajów".

W kazdy poniedzialek nowy post !

A w najnowszym wpisie dowiesz sie czym jest Sanktuarium Prawdy (Sanctuary of truth) i dlaczego to miejsce jest warte uwagi.

Chesz dowiedziec się wiecej? Lubisz podróżować, medytowac i interesuje cię kultura wschodu? Zobacz wiecej artykułów, które są dostepne totalnie za darmo. W zamian zostaw koniecznie komentarz, lajka i podziel się z innymi.

Dodatkowo zapraszam na video relacje i kanału na YouTube!
Milego ogladania i czytania Emotikon smile:)

Jurek
Jurek - 2017-04-22 09:10
Zgadzam się z tym co widziałeś w Pattaya jestem tutaj po pierwszej nocy, piłem z dwom ruskami na murku na tej alei palmowej obok stały "damy" i co chwilę zagadują bo chcę zarobić, goście którzy sprzedają dragi na ulicy sprzedają także na policję ciebie i w kilka minut mogą twoje wymarzone wakacje zamienić się w koszmar. Na szczęście w Poniedziałek uciekam do Kambodży na kilka dni później wracam do Tajlandii ale znajdę jakąś malutką wioskę nad morzem i tam będę się relaksował nocleg może być nawet pod chmurką. :) Pozdrawiam.

Mała
Mała - 2017-08-07 10:24
Witam. Nie oceniam wpisu powyżej, chciałabym jedynie wyrazić swoje skromne zdanie. Byłam w Tajlandii kilka razy a Pattaya była często moją bazą wypadową lub miejscem gdzie zatrzymywałam się na dłużej. Fakt, nie znajdziecie tam palm, białego piasku czy błękitnej wody na wyspach, ale to miejsce ma swój klimat bezsprzecznie i nie chodzi mi o prostytucję czy bary go go. Była na plażach i w kurortach na wyspach gdzie przebywają w 90% turyści...jest fajnie, jest wszystko, ale...Jeśli ktoś jedzie do tego kraju, żeby zresetować się a le przy okazji "wtopić" się w życie Tajów- to właśnie tutaj znajdzie ten klimat. Jeśli chce rano iść na bazar...taki gdzie kupują wszyscy a nie tylko turyści, wejść w uliczki w których toczy sie prawdziwe życie, pogadać, przysiąść na krawężniku i popatrzyć, chłonąć ich zwykłe życie...to jest dobre miejsce. Dla tych którzy pragną odpoczynku i relaksu z portu za 3 zł można dopłynąć na prześliczną wyspę z białym piaskiem w 20 min. Na wyspie kilka plaz z których każda jest inna i każda godna zobaczenia. Sama Pattaya posiada wiele ciekawych miejsc. To miejsce wielu kontrastów, gdzie trzeba jechać z otwartym umysłem i pełną tolerancją na inność. Co dostaję w zamian tam będąc? Właśnie tolerancję, spokój i wyciszenie wewnętrzne...coś o co ciężko w kurortach.Nie chce być oceniana jako ktoś kto neguje opis na blogu. Nie mogę się jednak zgodzić z tym że Pattaya to samo zło, że nie warto być w tym miejscu, nie warto go zobaczyć. Myślę, że to miejsce można pokochać i można znienawidzić. Ja je pokochałam i każdemu kto mnie zapyta podam wiele argumentów dlaczego warto tam jechać.

Darek Metel