Geoblog.pl    neronek    Podróże    Uratujmy razem Polkę z więzienia w Turcji - Petycja    Uratujmy razem Polkę z więzienia w Turcjii -Petycja

Uratujmy razem Polkę z więzienia w Turcjii -Petycja

Polska, Turcja

Witam
Kochani pewnie znacie już losy naszego rodaka Michała Pauli / uwolniony z wiezienia Bangwang w Bangkoku / sporo jest o tym na forach np www.travelbit.pl / , i dzięki Bogu wszystko szczęśliwie się skończyło .
Michał bardzo chciałby teraz pomóc innym rodakom w podobnych sytuacjach . I tak właśnie się dzieje
Zgłosiła się do niego mama pewnej młodej dziewczyny która od kwietnia 2010 odbywa areszt w więzieniu w Turcji / a więc pewnie wielu z nas domyśla się jakie tam panują warunki itd.. /
Bardzo Was proszę nie wystawiajmy tutaj sądów o niej nie o to tutaj chodzi , to nie do nas należy wystarczy tylko podpisać tę petycję , a dołożysz cegiełkę do wolności tej młodej naiwnej dziewczyny .
To tylko 1 min a może znaczyć tak wiele .
Chociaż w taki sposób możemy pomóc jej i jej zrozpaczonej matce .

A może po prostu ktoś z Was ją tam odwiedzi było by miło .

nie znam na razie więcej szczegółów jak będę wiedział oczywiście poinformuje Was

to treść petycji :

"Zwracamy się z prośbą o zainteresowanie sprawą i pomoc dyplomatyczną dla 21-letniej Sabiny, czekającej na wyrok
w tureckim więzieniu Bakirkoy Kadin Kapali.

23 kwietnia 2010 roku na tureckim lotnisku w Istambule została zatrzymana 21 letnia SABINA URYGA, wracająca z
10 dniowej wycieczki do Turcji, studentka 1-go roku GWSP. Od roku jest przetrzymywana bez wyroku w tureckim
więzieniu. Została oskarżona o posiadanie substancji odurzających. Tuż przed wylotem do Polski odkryła, że jej
walizka jest zepsuta. Tureccy znajomi jej kolegi pożyczyli Sabinie torbę podróżną, jak się później okazało z
zaszytymi w środku narkotykami. Sabina trafiła do jednego z tureckich więzień, które słyną z ciężkich warunków.
Prokurator żąda 15 lat kary pozbawienia wolności. Matka Sabiny od miesięcy walczy o wyjaśnienie sprawy. Przez
cały ten czas pozwolono jej tylko raz przez pół godziny zobaczyć się z córką. Obie przeżywają dramat.

Opieramy się na informacjach otrzymanych z listów od matki Sabiny i jej przyjaciół.
Niezależnie od oceny sytuacji, apelujemy o dopilnowanie sprawiedliwości przez polskiego konsula wobec polskiej
obywatelki. Tureckie więzienia słyną z brutalności, samotna, młoda dziewczyna bez takiej pomocy nie ma szans.
Prosimy polskie władze o interwencje i pomoc w jej sprawie.

Z góry dziękujemy za zainteresowanie się i podjęcie interwencji w sprawie Sabiny Urygi. "

tu można podpisać petycję :

wszystkich proszę także o przekazywanie tej petycji innym znajomym
na różnych forach itd

Dzięki Wielkie wierzę w Was !!

Pozdrawiam

robert64
robert64 - 2011-02-02 21:28
jestem!

aniela
aniela - 2011-02-02 21:59
A co się z MIchałem Paulą stało? Tak w skrócie bo nie chcę mi się przebierać przez fora

neronek - 2011-02-03 08:12
witam
tu masz link :

neronek - 2011-02-05 22:29
zobaczcie także i to wiele ważnego niesie ta historia :

neronek - 2011-05-06 14:16

Darek Metel