Geoblog.pl    neronek    Podróże    V Finał Twoje serce dla dzieci z Filipin    V finał akcji Twoje serce dla dzieci z Filipin - uroczyste otwarcie placu zabaw dla dzieci
2024

Filipiny
Filipiny, Catanduanes Island

Z zakupionymi pamiątkami nagrodami krzesłami stołami wjechaliśmy jeapney do szkoły San Miguel gdzie wszystko rozkładaliśmy budynku szkolnym. Alan nauczyciele dyrekcja szkoły już na nas czekała dzieci pomogły wnosić nam i udekorować miejsce do uroczystego otwarcia finału 6 akcji twoje serce dla dzieci z Filipin.
Zbliżała się godzina 9: 00 dzieci już bardzo dużo na boisku a także z ksiąg który miał uroczyście otworzyć i z nami plac zabaw dla dzieci . Na uroczystościach był także burmistrz wyspy Catanduanes a także osoba z ministerstwa kultury i nauki szkolnictwa. Dzieci ubrane były w nasze koszulki My także nad nami wisiała flaga Bydgoszczy i flaga Polski. Wszystko wkoło przypominało mi mój pierwszy dzień w szkole w pierwszej klasy podstawówki. Zaczęliśmy śpiewać hymn Filipin . Następnie krótka modlitwa poświęcenie placu zabaw No i przecięcie wstęgi. Burmistrz wyspy katando one obiecał że plac zabaw zostanie w niedługim czasie zalany betonem tak aby dzieci mogły bawić się swobodnie . Po uroczystościach tych odbyła się sesja zdjęć razem z dyrekcją szkoły i nauczycielami i dziećmi . Wszyscy przenieśliśmy się pod zadaszoną część szkoły gdzie już czekały dzieci ze swoim planem uroczystosci . Jak zawsze odbyły się różne przemówienia ale wcześniej wniesiona była flaga Filipin . Dyrektor szkoły jaki nauczyciele a także burmistrz i Kurator Oświaty w wodzie Podziękował nam za pomoc w szkole . My ze swej strony przekazaliśmy podziękowania że mogliśmy także uczestniczyć w tym jakże ważnym dniu dla szkoły .
No i nadszedł ten najbardziej zabawny moment w finale a więc odbywały się konkursy różne w tym nasz Polski . Były przepiękne tańce ludowe w wykonaniu dzieci ze szkoły aż tu nagle komunikat !!będzie konkurs o Polsce
Od razu zebrała się grupka dzieci która chciała wziąć udział w tym konkursie . Dzieci jednak nie wiedziały jeszcze na czym będzie polegał ten konkurs . 3 2 1 Start
Na hasło Polska dzieci miały namalować coś Co kojarzy im się z naszym krajem . Co to się działo dzieci nie wiedziały W pierwszej chwili Gdzie leży Polska z czym kojarzysz im Polska co namalować biegały jedna od drugich pytając się biegały pod flagę i zaczęły brać kredki kartki i malować coś z czym kojarzy się Polska . Śmiechu mieliśmy co niemiara . A to flaga była odwrotnie namalowana przypominająca indonezję , albo na przykład Orzeł który przypominał nam jakąś żabę .. Mija 10 minut czas skończyć konkurs . Usiedliśmy więc wszyscy razem I zaczęliśmy wybierać te które uważaliśmy za najlepsze . Dzieci były bardzo ciekawe naszej reakcji a więc podchodziły dyskretnie i oglądały nasze miny . Wspólnie wybraliśmy trzech zwycięzców.
Po konkursach czas na Family Food party to znaczy że każda z rodzin w wiosce San Miguel A było tych rodzin które przyszły na naszą uroczystość około 10 każda z rodzin przyniosła swoje specjalne potrawy na nasze spotkanie
Kochani Co tam nie było od owoców morza po banany smażone , była Kinilawu czyli tradycyjna potrawa filipińska a więc surowy tuńczyk z mlekiem kokosowym pomidorem i cebulą . Musieliśmy skosztować z każdego stołu chociaż trochę Wyobraźcie sobie 10 stołów i z każdego coś posmakować jaki ja byłem najedzony

zula - 2024-07-14 08:06
Piękne zdjęcia...wspaniałe dzieło!

neronek
Darek Metel
Zasoby: 284 wpisy284 332 komentarze332 13855 zdjęć13855 156 plików multimedialnych156